top of page
  • Yazarın fotoğrafıcaydavul

Duralit nedir? Kullanılım alanları nelerdir? Mobilya, Zemin Koruma, inşaat, Sanat, Lif Levha, Hobi, Resim...

Güncelleme tarihi: 23 Nis

Odun içerisinde bulunan elyafların yüksek sıcaklıkta açığa çıkan ağaç reçinesinin kimyasal herhangi bir yapıştırıcı ilave edilmeden preslenerek üretilen doğal bir ahşap lif levhadır.


Duralit , geniş bir kullanım alanına sahip olan bir yapı malzemesidir. İşte Duralit’in  sıkça kullanıldığı bazı alanlar:

1. İnşaat Malzemeleri : Duralit , inşaat sektöründe de kullanılan bir malzemedir. Özellikle seramik, granit, mermer, parke yüzeylerin korunması, zemin koruyucu  kaplamaları için tercih edilir.

Duralit Çaydavul
Duralit kullanım alanları

2. Mobilya : Mobilya endüstrisinde, Duralit  sıklıkla mobilya parçalarının yapımında kullanılır. Özellikle kaplama malzemesi olarak, yüzey düzgünlüğü , kolay şekil verilebilmesi ve  esnek olduğundan bombe gibi esneklik sağlamak için tercih edilir.

Duralit  Çaydavul
Duralit Esnek Bombe

3. Zemin Kaplamaları : Laminat zeminlerin altındaki destek panelleri genellikle  Duralit tir . Ayrıca, ses yalıtımı sağlamak için de kullanılabilir.

4. Duvar Kaplamaları : Duvar panelleri genellikle Duralit’ten yapılır. Bu paneller, dekoratif kaplamalar için kullanılabileceği gibi, ses yalıtımı ve ısı yalıtımı amacıyla da kullanılabilir.

5. Ambalaj Malzemeleri : Hafif olması ve kolay şekil alabilmesi nedeniyle, ambalaj endüstrisinde kullanılan bir malzemedir. Özellikle hassas ürünlerin paketlenmesinde tercih edilir.

Duralit Mobilya Zemin Koruma Hobi Resim Sanat Lif

Bu kullanım alanlarının dışında, duralit  ayrıca resim, sanat ve el işleri projelerinde de kullanılabilir. Özellikle dekoratif amaçlar için boyanabilir veya kaplanabilir.


Çaydavul Orman Ürünleri'nde 2500x1300mm 3mm ölçülerinde mevcut olup sevke hazırdır.

60 görüntüleme

1 Comment


metinsirali
metinsirali
Apr 22

Çok faydalı bir bilgilendirme olmuş, teşekkürler :)

Like
bottom of page